Spyłw kajakowy

Spyłw Niemnem

Niemen to najdłuższa rzeka na Litwie (937 km), o której marzy wielu kajakarzy; warto więc wybrać się tam na spływ. Prawie dwustukilometrowy odcinek od granicy z Białorusią do Kowna z powodu licznych płycizn i zalegających w nurcie dużych głazów czyni rzekę dostępną tylko dla kajaków. Cały urok tej rzeki wynika z jej położenia w szerokiej i głębokiej dolinie, porośniętej mieszanymi lasami, gdzie na przestrzeni dziesiątków kilometrów nie spotyka się wsi, osiedli ludzkich, mostów ani nawet pojedynczych ludzi. Można biwakować na dziko, palić ogniska, łowić ryby. Taka wyprawa to prawdziwa przygoda dla szukających oddechu od gwaru cywilizacji miejskiej.

Więcej informacji tutaj.

Czym Zakopane jest dla miłośników sport+w zimowych, tym woj. Podlaskie dla amatorów sportów wodnych. Piękno naszego regionu można odkryć płynąc kajakiem po mniej lub lepiej poznanych szlakach wodnych. Chętnie zabierzemy Państwa na kilkudniową wyprawę, podczas której będą Państwo mogli być blisko natury i zachwycać się jej urodą.
Przygotowaliśmy dla Państwa dwie trasy kajakowe prowadzące z dala od głównych szlaków turystycznych. W ciągu tych paru dni chcielibyśmy Państwu pokazać, z czego jesteśmy tak dumni.
bigresult

Poprzez dziewicze tereny do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Jest to najmniej uczęszczana trasa na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego a warta poznania ze względu na dzikość i urodę Jegrzni i wybudowanego jeszcze w XIX wieku Kanału Woznawiejskiego, będącego jednocześnie od strony zachodniej granicą Czerwonego Bagna. Jest to tak dziki teren, że w promieniu kilkunastu kilometrów nie spotyka się żadnych osiedli ludzkich, nie można tam dojść ani dojechać, bo nie prowadzą tam żadne szlaki turystyczne. Można tam tylko dopłynąć wśród ciszy naruszanej jedynie pluskiem wioseł i głosami licznego ptactwa. Do Biebrzy dostajemy się po pokonaniu 7 kilometrowego odcinka niedostępnej z brzegu rzeki Ełk i jest to już powrót do „cywilizacji”. Biebrza jest po prostu bardziej poznana, ale dla znawców przyrody równie atrakcyjna zwłaszcza wiosną i wczesnym latem. Któż nie zakochał się w setkach hektarów ukwieconych nadbiebrzańskich łąk i tysiącach ich skrzydlatych mieszkańców? Wędkarze też nie będą zawiedzeni.

Więcej informacji tutaj.

Chętnie wypożyczymy kajaki tym, którzy sami chcą się wybrać na odkrywczą wyprawę oraz udzielimy potrzebnych wskazówek.
boats
tour
tour
tour
canoe
canoe